Facebook profilinizdeki fotoğrafları sildiğinizi mi zannediyorsunuz ?

Bu konuyu Enver Arslan’ın bir yazısında denk geldim. Özetleyerek sizlerle paylaşmak istedim. Şimdi gelelim konuya, birçok üyesi olan Facebook, yaptığı yenilikleri ile dikkat çekerken bazı sorunları göz ardı ediyor ya da bilerek öyle bırakıyor. Herkesin profilinde en az 1 tane fotoğraf vardır. Arkadaşlarınızla konuşursunuz.
Duvarınızda gönderiler paylaşırsınız, oyun oynar, sayfa beğenirsiniz. İşte bunların hepsi Facebook’un veri tabanında kayıtlı. Peki yüklediğiniz fotoğraflarda mı veri tabanında kayıtlıdır ? Evet tabi ki internetten facebook’a yüklenen fotoğraf sayısına baktığınızda dudak uçuklatacak rakamlar var. Öyleyse, eğer ben bu resimleri Facebook’un veri tabanına yüklediysem, “Bu fotoğrafı sil” dediğimde fotoğraf silinir. Hayır böyle bir şey yok isterseniz deneyip görün. Deneme amaçlı bir fotoğraf yükleyin, resme sağ tıklayıp URL’sini kopyalayın ve fotoğrafı silin. Kopyaladığınız URL’yi adres çubuğuna yapıştırdığınızda resmi gördünüz mü ?

Bu bazı kişiler için önemli bazı kişiler için önemsizdir. Ama bu açık mı denir ne denir işte göz ardı edilecek bir şey değil.

Rate this post

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

1 Cevap

  1. . dedi ki:

    Aynen öyle bu 🙂 blogger de de öyle kardeşim :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...