Rüyalar kontrol edilebilir !Bilim dünyasınca rüyalarımız, beynimizin bilinç altımızı hatırlamaya çalışması sonucu gördüğümüz görüntüler olarak açıklanıyor. Peki rüyalarımızı kontrol etmemiz mümkün mü? Cevabı: EVET.

İşte rüyalarınız kontrol altına alıp istediğiniz şey ne ise görmenizde yardımcı olacak birkaç ipucu:

1- Öncelikle küçük bir defter alıp yatağınızın başucuna koyun. Rüya gördüğünüz gecelerin sabahında neler gördüğünüzü bu deftere not edin.

2- Her gece yatmadan önce defterinizi açın, görmek istediğiniz rüya hakkında resimler çizin, neler görmek istediğinizi tekrar tekrar yazın. Burada yazıp çizeceğiniz en ufak detayların bile önemli olduğunu unutmayın. Sakın yatmadan önce birşeyler izlemeyin aksi takdirde izlediklerinizi görebilirsiniz.

3- Uyumadan önce defterinize yazıp çizdiklerinizi defalarca okuyun.

4- Rahatça yatağınıza uzanın ve görmek istediğiniz rüya ve detayları hakkında hayal edin, kendinizi zorlayarak rüyanızı düşünün. Fakat kendinizi aşırı zorlamanıza gerek yok, bu kuvvetli baş ağrılarına neden olabilir.

5- Uyumaya hazır hissettiğiniz zaman ışığınızı söndürün ve odanızın sessiz olmasını sağlayın. 

6- Gözlerinizi kapatın ve rüyanızda görmek istediğiniz resimleri hatırlayın. Gözlerinizi kapadığınızda kafanızda şekilleri resimleri göremiyorsanız notlarınızı yeniden okuyun, resimlerinize yeniden bakın. Bu aşamada tüm detaylarla hayal edin. Konuşmalarınıza, görmek istediğiniz rüyadaki sesleri beyninizde duyun. Rüyanızdaki arkaplandan gelen sesleri bile hayal edin.

7- Bu düşüncelerle uyuyun.

8- Bir rüya gördüyseniz rüya gördüğünüzü fark edin ve rüyanızı kontrol altına alarak olacakları kontrol edin.

Herkese hayırlı rüyalar 😉 ÖzgürKlavye

Rate this post

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Anonymous dedi ki:

    Yaptım olmadı

  2. Furkan ÖZDEN dedi ki:

    Olacak diye bir garanti vermedim. İnsandan insana değişir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...