Milli Eğitim Bakanlığı Adobe Connect ile Online Etütlere Başlıyor

Malûm bugün karne günüydü. Hoca elime bir teşekkür bir karne bir de bir kağıt verdi. Kağıda baktığımda içimde bir şeyler kıpırdandı 😀 Normalde bu gibi kurumlardaki kağıtların üzerinde link görmek pek de alışılageldik birşey değil 🙂 Eve geldiğimde hemen bir bağlantı kurdum. Sistem güzeldi. Sadece tam oturmamış şu an. Ama çok güzel bir projeye benziyor. Aşağıda birkaç fotoğraf var etütle ilgili, tabii hoca yoktu ders boştu biraz makara yapıp çıktık 🙂 Bende bu zaman aralığında sistemin özelliklerini göz gezdirdim. Aşağıdaki resimlerden herşey anlaşılıyor zaten. Özel sohbet, kameralı görüşme, tahtamı paylaş vs. gibi seçenekler var.

Bu arada bu yazıyı yazarken gerçekleşti bu olay 🙂 Başka bir hoca bağlanıp sistem hakkında biraz konuşma yaptık. O mikrofondan ben ve arkadaşım da klavyeden iletişim sağladık. Aşağıdaki resimde hocanın siteme girdiğini göreceksiniz 🙂 Beyaz tahtayı denemek için sitemi yazdım da 🙂 Son olarak hocanın dediğine göre Samsun pilot bölgeymiş, dersler 19:00 – 21:00 arası verilecekmiş ve haftaya pazartesi yani 20 Ocak 2012 tarihinde dersler başlıyor. Sayısal ağırlıklı ders verileceğini de buradan belirtmiş olalım.

Resimlerin büyük halini görmek için üzerine tıklayınız.

Hoca benim site hakkındaki görüşlerini söylerken

Hoca bize sistem hakkında bilgi verirken

Öğrenci tahtasına birşeyler karalarken

Görüntülü görüşme denemesi

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

7 Cevaplar

 1. Anonymous dedi ki:

  iyi hoş ta kağıtta misafir girşi yapacksınız dior ama misafir girişine izin verilmiyor diyo site nası üyelik açacam ya da nasıl misafir girişi yapacam..?

 2. Furkan ÖZDEN dedi ki:

  Ben girdiğimde sistem açıktı. Düzenlemeler yapılıyordu. Şu an misafirlere kapalı. Muhtemelen pazartesi günü açılır.

 3. Furkan ÖZDEN dedi ki:

  Karne günü izin vardı. Bu fotoğrafları da o zaman çektim zaten. Dediğim gibi Pazartesi kullanıma açılacak.

 4. Anonymous dedi ki:

  tamam bıldocum 😀

 5. Sinan dedi ki:

  Güzel birşey olacak sanırım. Başarılar..

 6. Furkan ÖZDEN dedi ki:

  Hadi hayırlısı 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...