Sony PlayStation3’ün en son bombası: The Last of Us

Sony, Uncharted’in mimarı tarafından PlayStation3’e özel olarak geliştirilen The Last of Us’ı oyunseverlerin beğenisine sundu.
Bizden geriye kim kaldı?


The Last of Us, modern bir felaket nedeniyle insanların çoğunun ölmesi sonrasında, bir karakterin sürüklediği öyküyü anlatmak için ayakta kalma ve aksiyon unsurlarının birlikte kullanıldığı, kendine özgü bir tarz olarak ortaya çıkıyor.

Terkedilmiş şehirler, yiyecek, silah ve ellerinde kalanlar için birbirini öldüren geri kalanlar, doğa tarafından geri alınıyor. Acımasız Joel ve yaşından fazla tecrübeye sahip yürekli genç bir kız olan Ellie, ABD’nin geri kalanında yolculuklarını sürdürmek için birlikte çalışmak zorunda.

The Last of Us’ın, aralarında Oyun Direktörü Bruce Straley ve Kreatif Direktör Neil Druckmann’ın da bulunduğu sektörün en yetenekli oyun tasarımcıları tarafından geliştirildiğini vurgulayan Evan Wells, “Ekibin bir süredir üzerinde yoğun olarak çalıştığı bir proje olan The Last of Us’ı nihayet sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. şirketimiz, insanların video oyun oynama yöntemlerini değiştirmektir. The Last of Us’ın sinematik oyun ve öykü anlatımında ileri doğru bir atılım olacağına, oyunculara endüstride başka bir yerdekine benzemeyen bir deneyim sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Paylaş

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...