Dünyanın İlk Masaüstü Tableti Lenovo Tarafından Üretildi

Lenovo 6 Ocak 2013 tarihinde dünyada bir ilki gerçekleştirerek devasa bir tablet üretti. Cihaz bir tablete benzese de boyutu nedeniyle dünyada bir ilk.

Çin lokasyonlu bilgisayar üreticisi Lenovo dünyanın ilk masaüstü tabletini tanıttı. Aile boyu tablet bilgisayar olarak nitelendirilen bilgisayarın ekran genişliği 68.5 santimetre. Bu da 27 inç uzunluğa denk geliyor.

Windows 8 işletim sistemli tabletlerle rekabete ağır bir giriş yapan masaüstü tablet bilgisayar tam 8 kilo ağırlığında.

Çinli üretici, ekran genişliği 68.5 cm (27 inç) olan bilgisayarın, düz yüzeylerde kullanılabileceğini, böylece 2 ve daha fazla kişiye yararlanma fırsatı vereceğini belirtti. Windows 8 Pro işletim sistemiyle çalışacak olan devasa tablet bilgisayar, bu hafta ABD‘nin Las Vegas kentinde başlayan Tüketici Elektronikleri Fuarı‘nda görücüye çıkacak.

‘IdeaCentre Horizon Tablet PC’ adı verilen bilgisayar, fuarda Lenovo‘nun Windows 8 işletim sistemine sahip yeni IdeaPad ve ThinkPad notebook’ları ile sergilenecek. Dev tabletin ABD’de 1.699$dan piyasaya çıkması bekleniyor.

Tableti masaüstü bilgisayarı olarak kullanmak isteyenler için tableti dik durumda tutacak bir aparat da mevcut.

Rate this post

Paylaş

3 Cevaplar

  1. kralizasyon dedi ki:

    Aile boyu mu 😀
    ABD’de bile o fiyat ise Türkiye’de ki fiyatını tahmin edemiyorum… Zaten 8kg, çok ağır, işe yaramaz saçma bir şey yapmışlar bence.

  2. Ali Arslan dedi ki:

    Bilgisayar üretimi konusunda başarılı bulduğum markalardan biridir Lenovo. Kullandığım laptop da lenovo. Bu ürüne baktığımız zaman, aslında hoş bir şey yapmış Lenovo. Laptop kullanamayıp, masaüstün bilgisayardan vazgeçemeyenler için iyi düşünülmüş bir ürün diyebilirim. Üstteki arkadaş “8 kg” olmasını eleştirmiş fakat; unuttuğu bir şey var ki bu bir masaüstü tablet yani sürekli yanında taşımayacak. Adı üstünde “masaüstü”. Bu sebeple 8 kg olması son derece idealdir bence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...