Facebook Android Kullanıcıları Gün Geçtikçe Artıyor

Facebook Android uygulamasının kullanıcı sayısı iPhone uygulaması kullanıcı sayısını gün geçtikçe büyük oranda geçiyor ve artmaya da devam ediyor.

Android işletim sisteminin mobil sektörde yakaladığı başarı örnek gösterilebilecek bir serviyeye ulaştı ve şu anda en çok kullanıcıya sahip.

Facebook’un yaptığı açıklamaya göre Android uygulamasının kullanıcıları iOS’a göre çok daha hızlı şekilde artıyor.

Eylül 2011 tarihinde Facebook Android kullanıcıları 66 milyon iken Facebook iOS kullanıcısı 91 milyon kadardı. Açıklanan Kasım 2012 istatistiklerine göre ise Facebook Android kullanıcıları 192 milyona ulaşmışken Facebook iPhone kullanıcıları ise 147 milyon olmuş durumda.

Android kısa zamanda kullanıcı tabanını 3 kat arttırdı. Bunun yanında iOS 2 katına bile çıkarabilmiş değil. Ancak tabletler de dahil olmak üzere tüm iOS Facebook kullanıcıları ile Android Facebook kullanıcılarının karşılaştırırsak bu sefer hâlâ iOS kullanıcılarının daha fazla olduğunu görebiliriz.

Açıklanan istatistiklerin iOS 6 işletim sisteminin içerisine entegre edilmiş halde gelen Facebook kullanımını ölçmediğini de belirtmeliyim. Geçtiğimiz ay gerçekleşen Android Facebook uygulaması güncellemesinden sonra bu artışın daha da hızlı yükselme kaydedeceğini tahmin etmek mümkün.

Rate this post

Paylaş

3 Cevaplar

  1. Poyraz Şahin dedi ki:

    Ne yalan söyleyeyim açık kalan facebook telefonumu kasıyor ve artık nefret etttim ve kaldırdım

  2. İlkay Gürler dedi ki:

    S3ümde kullanıyorum süper bişey telefonda olması gereken bir uygulama.

  3. Tekno Vagon dedi ki:

    Android çığ gibi büyüyor ve buna bağlı olaraktan, uygulamaları kullanan kullanıcı sayısı, mobil reklam pastası, uygulama geliştiricileri her geçen gün artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d