World War Z (Dünya Savaşı Z) 2013

World War Z

Gerry Lane (Brad Pitt), iki kızı ve eşi Karin (Mireille Enos) ile birlikte mutlu bir hayat süren bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafikte sıkışan Garry ve ailesi ters giden birşeyler olduğunu sezmiştir. Garry ailesini güvenli bir bölgeye yerleştirdikten sonra dünyayı kurtarmak için canla başla mücadele verecektir.

Fragman

Uzun zamandır heyecanla beklediğim filmi sonunda izleyebildim. Beklediğime de değdi işin doğrusu. Şu sıralar böylesine kaliteli bir zombi filmi görmek pek mümkün değil. Brad Pitt‘in bu filmin hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlenmesi filmin kalitesine kalite katmış. Ben şu ana kadar izlediğim hiçbir zombi filminde bu kadar hoplayıp zıpladığımı hatırlamam. Çok film izleyenler bilir. Genelde aniden bir şey çıkarken bir sessizlik veya kamerada yavaş bir oynama olur. Bu filmde bu tür klişelere yer verilmemiş. Ani bir hareket bekliyorsunuz ama ne zaman geleceğini bilmiyorsunuz. Bu, filmin gerilim ve aksiyon boyutunu hat safhada yaşamanıza olanak sağlıyor. Filmin süresi iki saat olmasına karşın bir dakika bile sıkılmadım diyebilirim. Brad Pitt aksiyonu filme yaymayı, aksiyonun olmadığı yerde gerilimi yükseklere tırmandırıp filmi sıradanlıktan kurtarmayı bilmiş.

Zombi tutkunu sinemaseverlerin kaçırmaması gereken harikulade bir film. Puanım 8/10.

Paylaş

4 Cevaplar

 1. Onur Batur dedi ki:

  Vay canına müthiş bir film bu ya, mutlaka izlemeliyim. Film için sağol Furkan 🙂

 2. Arda Erakman dedi ki:

  yify’e düştü mü bakayım da indireyim hehehehe 😀

 3. Ömer Faruk dedi ki:

  Fragman ilk yayınlandığından beri merakla bekledik bu filmi arkadaşlarla ama malesef beklentiyi karşılamadı. Arkadaşlarımın yorumlarından dolayı gitmedim. Ama en yakın zamanda izleyeceğim.

 4. WeBlogcum Medya dedi ki:

  Fragmanını ilk çıktığında izlemiştim mükemmel bir film.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...