Whatsapp Alternatifi 5 En İyi Ücretsiz Mesajlaşma Uygulaması

Whatsapp Alternatif Uygulama

Facebook’un Whatsapp’ı satın alması sosyal medyada adeta bomba etkisi yarattı. Uzun süredir güvenlik açıklarıyla ilgili birçok habere konu olan Whatsapp tahtı başka uygulamalara kaptırmaya başladı. Whatsapp kullanıcıları Whatsapp’ın Facebook tarafından satın alınmasının ardından alternatif uygulama arayışı içine girdi. İşte Whatsapp’a alternatif 5 en iyi ücretsiz mesajlaşma uygulaması:

Viber

Whatsapp Alternatif Uygulama Whatsapp Alternatif Uygulama

Whatsapp’a alternatif uygulamaların başında 900 milyon dolara Rakuten firması tarafından satın alınan ücretsiz mesajlaşma uygulaması Viber geliyor. Viber, Mayıs 2013 itibariyle 200 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet sağlıyor. Öte yandan Viber’de görüntülü görüşme ve grup sohbeti imkânınız da var.

Viber’i edinebileceğiniz bağlantılar: iOS, Android, Windows Phone 8, BlackBerry.

LINE

Whatsapp Alternatif Uygulama Whatsapp Alternatif Uygulama

Görüntülü arama ve sesli mesaj servislerini destekleyen bu ücretsiz mesajlaşma uygulamasında video ve fotoğraflarınızı paylaşabilir, yer bildirimleri gönderebilir ve kendinize ait zaman tünelinizde yaşadığınız tüm anları kolayca sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. LINE’a Viber gibi masaüstü cihazlardan da erişim sağlayabilirsiniz.

LINE’ı edinebileceğiniz bağlantılar: iOS, Android, Windows Phone 8, Blackberry.

WeChat

Whatsapp Alternatif Uygulama Whatsapp Alternatif Uygulama

WeChat çin tabanlı bir mesajlaşma uygulaması. Weixin olarak da bilinen uygulamada ücretsiz mesajlaşma, videolu görüşme, grup sohbeti, sesli çağrı, fotoğraf ve yer paylaşımı gibi birçok özellik bulunuyor. WeChat, diğer uygulamalardan farklı olarak telefonunuzu sallamanız halinde etrafınızdaki WeChat kullanıcılarıyla sohbet etme olanağı da sağlıyor. Sesli görüşme özelliğini de telsiz formatında kullanabiliyorsunuz.

WeChat’i edinebileceğiniz bağlantılar: iOS, Android, Windows Phone 8, Blackberry.

Tango

Whatsapp Alternatif Uygulama Whatsapp Alternatif Uygulama

Tango ücretsiz mesajlaşma uygulamasından çok sosyal ağ olma yolunda ilerleyen bir uygulama. Tango’da ücretsiz mesajlaşmanın yanısıra görüntülü ve sesli çağrı yapabilir fotoğraf paylaşımında bulunabilirsiniz.

Tango’yu edinebileceğiniz bağlantılar: iOS, Android, Windows Phone 8, Blackberry.

Facebook Messenger

Whatsapp Alternatif Uygulama Whatsapp Alternatif Uygulama

Listeye son olarak bu uygulamayı eklemeyi uygun gördüm. Facebook’un ayrı bir sohbet uygulaması. Muhtemelen Mark’ın bu uygulamayı yapmasındaki amaç diğer ücretsiz mesajlaşma uygulamalarına karşı üstünlük sağlamaktı. Sanırım bu liste gibi birçok listede bu uygulama yer aldığına göre bunu başarmış. Facebook messenger ücretsiz mesajlaşma, grup görüşmesi, fotoğraf gönderme ve sticker yollama özelliklerine sahip. Mesajınızı yazarken tek dokunuşla karşı tarafa konum bilginizin gidip gitmemesini de ayarlayabiliyorsunuz.

Facebook Messenger’ı edinebileceğiniz bağlantılar: Android, iOS, Windows Phone, Blackberry.

Rate this post

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...