Bangkok Dangerous (Zor Karar) 2008

Bangkok Dangerous Poster

Joe (Nicolas Cage), bir iş için Surat adlı acımasız suç patronunun dört düşmanını öldürmek üzere Tayland’ın başkenti Bangkok’a iner. Bu ülkeyi hiç tanımadığı için kendisine yardım etmesi ve yol göstermesi için Kong (Shahkrit Yamnarm) adlı bir dolandırıcıyla anlaşma yapar. İşini tamamladıktan sonra onu da öldürüp bütün izleri yok etmeyi planlamaktadır.

İşin tuhafı, tam bir yalnız kurt olan Joe kendisini bu genç adama akıl hocalığı yaparken bulur, bu arada yerel bir dükkanda çalışan sağır ve dilsiz bir kıza adım adım aşık olacaktır. Bangkok kentinin sarhoş edici güzelliklerinde ilerlemeye çalışan Joe kendi varoluşunu sorgulamaya başlar. Surat’ın katliam zamanının geldiğini düşündüğü sırada Joe artık değişmiş, bambaşka birisi olmuştur.

Nicolas Cage’in hünerli oyunculuğuyla vücut bulmuş bir seri katilin hayatını sorgulamasıyla doğru ve yanlış ekseninde Bangkok’ta geçen tipik bir suç, gerilim filmi. Son zamanlarda Nicolas Cage’in sırf para kazanmak için oynadığı bir film değil, izlenebilir. İzleyici tatmin edecek kadar aksiyon ve gerilime de yer verilmiş. Arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz çerezlik bir film. Fakat finali hiç beğenmedim. Daha farklı olabilirdi.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...