Ücretsiz Soy Ağacı Oluşturma Programı

Bu programı görünce aklıma hemen ücretsiz soy ağacı oluşturabileceğimiz sosyal ağ benzeri bir site olan www.myheritage.com.tr gelmişti. Fakat bilgilerin halka açık olmasından dolayı fazla tutulan bir site değildi. Sonra My Family Tree’yi buldum. Gerçekten çok ilginç bulduğum programın saymakla bitiremeyeceğim özelliği var. Özellikle taşıanbilir diskinizde veya başka bir yerde tuttuğunuz fotoğraf ve videolarınıza göz gezdirirken her şeyin her yerde olması insanı biraz bunaltıyor. Bu program sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor.

Soy Ağacı

Programın en sevdiğim yanı ise grafiksel şekilde soy ağacını göstermesi. Özellikle akrabası çok olan insanlar için faydalı bir özellik. Zaten bu özellik programın olmazsa olmazı diyebilirim. Açıkcası ‘Timeline’ özelliğini de çok beğendim. Hani soy ağacınızın film şeridi gibi gözünün önünden geçirmek isteyenler bu özelliği kullanabilirler.

Soy Ağacı

Sonra programa girdiğiniz bilgiler dahilinde raporlar, grafikler ve çizelgeler oluşturabiliyorsunuz. Yedekleme ve güvenlik için parola koruma özelliği de bilgilere her istediğiniz yerden ulaşıp bilgileri sadece sizin düzenlemenize olanak sağlıyor.

Soy Ağacı

Programda bireyler hakkında aklınızda tutmanız gerekenleri not alabileceğiniz sayfalar var. Mesela hangi düğünde kime ne verdiğinizi not edebilirsiniz. Sonra sıra size gelince hangilerinin geri dönüp dönmediği belli olur 😀 Olmadı düğünler için etkinlik sayfası oluşturup oraya not edersiniz.

Soy Ağacı

Olayın en ballı kısmı ise programın ücretsiz olarak indirilebilmesi. İndirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

My Family Tree™ İndir

Ücretsiz Soy Ağacı Oluşturma Programı

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

10 Cevaplar

 1. ilhami dedi ki:

  Blogunuzu bir yorumdan buldum. Bu programı çok beğendim, keşke Türkçe dilde olsaymış. Takipçiniz olacağım 🙂

 2. Kudret Çankaya dedi ki:

  Soy kütüğünün türkçesi yokmu

  • Furkan Özden dedi ki:

   Get it now butonuna bastıktan sonra Download options başlığı altındaki Language Pack butonuna basarsanız içinde Türkçe dilinin de olduğu dil paketleri de yüklenir.

 3. Ali K. dedi ki:

  Müthiş detaylı olmasına rağmen kolay kullanımlı bir program teşekkürler paylaşımınız için

 4. Kaya dedi ki:

  Bu Programda kuzenler evli ise nasil kayit yapilabilir bilginiz varmi?

  • Furkan Özden dedi ki:

   Kuzenlerden herhangi birine tıklayıp ilişki oluştur seçeneğinden aile üyesini bağla seçeneğini seçip diğer kuzenle ilişkisini belirterek ekleyebilirsiniz.

 5. Halil dedi ki:

  Faydalı paylaşımınız için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: