Ücretsiz Soy Ağacı Oluşturma Programı

Bu programı görünce aklıma hemen ücretsiz soy ağacı oluşturabileceğimiz sosyal ağ benzeri bir site olan www.myheritage.com.tr gelmişti. Fakat bilgilerin halka açık olmasından dolayı fazla tutulan bir site değildi. Sonra My Family Tree’yi buldum. Gerçekten çok ilginç bulduğum programın saymakla bitiremeyeceğim özelliği var. Özellikle taşıanbilir diskinizde veya başka bir yerde tuttuğunuz fotoğraf ve videolarınıza göz gezdirirken her şeyin her yerde olması insanı biraz bunaltıyor. Bu program sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor.

Soy Ağacı

Programın en sevdiğim yanı ise grafiksel şekilde soy ağacını göstermesi. Özellikle akrabası çok olan insanlar için faydalı bir özellik. Zaten bu özellik programın olmazsa olmazı diyebilirim. Açıkcası ‘Timeline’ özelliğini de çok beğendim. Hani soy ağacınızın film şeridi gibi gözünün önünden geçirmek isteyenler bu özelliği kullanabilirler.

Soy Ağacı

Sonra programa girdiğiniz bilgiler dahilinde raporlar, grafikler ve çizelgeler oluşturabiliyorsunuz. Yedekleme ve güvenlik için parola koruma özelliği de bilgilere her istediğiniz yerden ulaşıp bilgileri sadece sizin düzenlemenize olanak sağlıyor.

Soy Ağacı

Programda bireyler hakkında aklınızda tutmanız gerekenleri not alabileceğiniz sayfalar var. Mesela hangi düğünde kime ne verdiğinizi not edebilirsiniz. Sonra sıra size gelince hangilerinin geri dönüp dönmediği belli olur 😀 Olmadı düğünler için etkinlik sayfası oluşturup oraya not edersiniz.

Soy Ağacı

Olayın en ballı kısmı ise programın ücretsiz olarak indirilebilmesi. İndirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

My Family Tree™ İndir

5/5 - (1 vote)

Paylaş

18 Cevaplar

 1. ilhami dedi ki:

  Blogunuzu bir yorumdan buldum. Bu programı çok beğendim, keşke Türkçe dilde olsaymış. Takipçiniz olacağım 🙂

 2. Kudret Çankaya dedi ki:

  Soy kütüğünün türkçesi yokmu

 3. Ali K. dedi ki:

  Müthiş detaylı olmasına rağmen kolay kullanımlı bir program teşekkürler paylaşımınız için

 4. Kaya dedi ki:

  Bu Programda kuzenler evli ise nasil kayit yapilabilir bilginiz varmi?

  • Furkan Özden dedi ki:

   Kuzenlerden herhangi birine tıklayıp ilişki oluştur seçeneğinden aile üyesini bağla seçeneğini seçip diğer kuzenle ilişkisini belirterek ekleyebilirsiniz.

 5. Halil dedi ki:

  Faydalı paylaşımınız için teşekkürler.

 6. program süper tek dezavantajı, eş atalarınsoylarının ve onlarında alt ve üst soylarının tamamını ekranda göstermiyor. Şunu demek istiyorum. Ben babamın ve annemin bütün soylarını, büyükbabamın amcanın vs nin de soylarını girdim, aynı şekilde eşimin tüm soylarını da girdim. 1000 kişiye yakın bir kişi yapıyor. Bunların tamamını ekranda açılır göstermiyor. Ama my heritage sitesi bunu yapıyor. Keşfe bu programda da böyle bir şey olsaydı.

 7. Bozkurt dedi ki:

  My haritage programını kullanmanızı önermem. Ben bu hatayı yıllar önce yaptım. Hepsini sildim ama biliyorsunuz böyle platformlarda silinen her şeyi geri getirebilirsiniz. Araştırırsanız menşei neresi olduğunu bulursunuz. Soy ağacını boşu boşuna sizin hizmetinize sunmuyorlar. Burada anne kızlık soyadı ve ailedeki durumları da deşifre etmiş oluyorsunuz. Bu tarz sitelerin hiç bir güvenliği yok ve güvenilir de değillerdir. Sakın diyorum. Eğer illaki bir soy ağacı oluşturmak istiyorsanız office programlarını kullanabilirsiniz.

 8. Mehmet E. dedi ki:

  Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ederim .. My haritage de bir soy ağacı çalışmam var 250 free alanı doldurdum üçret istiyor. My haritage bıraktım …My haritage daki verileri bu programa aktarma şansımız varmı? varsa nasıl

 9. Hasan Haldun Özgümüş dedi ki:

  Merhabalar, ben bu programı yeni kullanmaya başladım. Hoşuma giden yanları var ama şimdilik iki sorunla karşılaştım. Bu sorunların ikisi de daha önce bu sitede dile getirilmiş Biri, Macit Serhat Kandemir Bey’in ifâde ettiği bütün sülâlenin bir arada görünememesi sorunu. Bunun çözümünü ben de bulamadım. İkincisi ise Kaya Bey’in sorduğu kuzenlerin evlenmesindeki durum. Benim sülalemde de böyle bir durum var. Buna çözüm olarak Furkan Özden Bey’in önerdiği ‘connect an existing person’ seçeneğini kullandım. Sonuçta ne oldu biliyor musunuz? Söz konusu kişiler ağaçta her ikisinin de ana-babaları altında iki kez göründü. Bu kişilerden birine tıkladığımda da en üstteki üst soyun da duplike olduğunu yâni iki kez görüldüğünü gördüm. bu sorunla karşılaşan kimse varsa ve nasıl çözdüğünü bildirebilirse memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: