‘Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir’ Uyarısı Çözümü

Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.

Bir sabah uyandığınızda her zaman olduğu gibi sitenize girip ne var ne yok bakarsınız. İşte tam bu sırada yukardaki gibi bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Bu uyarının birçok nedeni var. En başında sunucunuzda barındırdığınız dosyalara bulaşan virüsler yer alıyor. Ben de bir kez bu uyarıdan almıştım. Nedeni ise blogumda yer verdiğim reklamlardan biriydi. Hemen bu uyarıdan nasıl kurtulduğumu anlatayım.

Google Web Yöneticisi Araçları‘ndan önceden doğrulamasını yaptığınız sitenin kontrol paneline girin. Panelde aşağıdaki resimde yer alan menü bulunuyor. Buradan Güvenlik Sorunları menüsünü seçin.

google-webmaster-tools

Ardından Sorunları düzelttim checkbox’ını işaretleyin ve İNCELEME TALEBİNDE BULUNUN butonuna tıklayın.

bu-site-bilgisayariniza-zarar-verebilir

Karşınıza gelen pencerede neler yaptığınızı tek tek anlatın. Türkçe olarak da yazabilirsiniz.

bu-site-bilgisayariniza-zarar-verebilir-2

Yaptıklarınızı yazdıktan sonra İnceleme isteğinde bulun butonuna tıklayın ve arkanıza yaslanın. Yaklaşık iki gün içinde süreç sonuçlanacak ve uyarıdan eser kalmayacaktır. Bu süre zarfında Google Web Yöneticisi Araçları’nı sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.

Rate this post

Paylaş

1 Cevap

  1. MUstafa dedi ki:

    bende kısa süre önce böyle bir sorunla karşılaşmıstım.
    siteye giriş yapmak isteyince ‘bu site bilgisayarınızın güvenligini tehdit edebilir’ uyarısı çıkıyor.
    sebebini anlayamadım ama ne hikmetse bu uyarı ekranı sadece yandex browser’ın 14.8.1985.12018 (6053349) sürümünde çıkıyor.ben kendi pcmdeki yandex den giriş yapmaya çalısınca yine uyarı geliyor.arkadasımın pc sinde yandex te gelmiyor O.o Pc mide defalarca tarattım pc dede virüs yok.
    Her neyse bende https://www.google.com/webmasters/tools/ adresinde tekrar inceleme isteginde bulunmak istiyorum ancak öncelikle sitenin buradan dogrulanması gerekiyormuş ve ben böyle bir işlem yaptıgımı hatırlamıyorum :/ bu yüzdende güvenlik sorunları bölümünde Sorunları düzelttim checkbox’ı yok.Ben sitemi buradan nasıl dogrulatacagım ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...