Tracers (Takiptekiler) 2015

Tracers Movie Poster

New York’ta bisikletli kuryelik yapan Cam‘in (Taylor Lautner) Çin mafyasıyla başı derde girer. Cam, sıradan bir günde sıradan bir taşıma işini yaparken bir kızla çarpışır. Cam ve kız ilk görüşte birbirine vurulurlar. Cam, bu gizemli kızı araştırırken birden kendini parkur sporu yapan bir ekibin içinde bulur ve günler geçtikçe işin rengi değişir.

Senaryosu Leslie Bohem, Matt Johnson ve Kevin Lund tarafından yazılan filmin yönetmenliğini Daniel Benmayor yapıyor. 94 dakikalık aksiyon türündeki filmin başrolünde Alacakaranlık’ın Jacob’u Taylor Lautner var. Taylor Lautner, Abduction (Kaçış) filmindeki gibi burada da performansından ödün vermemiş.

Parkur sporunun filme usta eliyle yerleştirilmesi filmin izlenebilirliğini oldukça yükseltmiş. Kovalamaca sahneleri filmi ayakta tutan en büyük unsur. Oyuncu kadrosu da yeterince iyi fakat senaryo için aynı şeyi söyleyemem. Film, sıradan ve basit bir senaryoya sahip. Ama dediğim gibi filmin ana temasındaki parkur sporu iyi bir şekilde işlendiğinden senaryonun basitliği pek de göze batan bir unsur olarak görünmüyor. Bu filmden önce Taylor Lautner, Grown Ups 2 (Büyükler 2) filminde küçük bir rolde yine benzer bir performans sergilemişti. Ben bu filmi The 100 dizisinden tanıdığım Marie Avgeropoulos ve Kaçış filmindeki performansından dolayı Taylor Lautner için izlemiştim, pişman da olmadım. Taylor Lautner ilerde buna benzer parkur temalı birçok filmde rol alacak gibi görünüyor. Alsın da. Yakışmıyor değil.

Beklentilerini fazla yüksek tutmadan aksiyon türü film arayanlar için izlenebilecek iyi bir yapım.

Paylaş

1 Cevap

  1. Arda dedi ki:

    Bu elemanda her filminin afişinde iki büklüm. Yazık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...