The Crew’de Kolay Para Kazanmanın 10 Yolu

the crew wallpaper

Geçtiğimiz günlerde The Crew’in oyuncu sayısı bir hayli arttı. Oyunun arayüzü olsun oynayış tarzı olsun diğer yarış oyunlarından biraz farklı olduğundan yeni oyuncuların alışması biraz zaman alabiliyor. Bu rehberde oyuna başladığınızda kolayca para kazanıp hayalinizdeki araca kavuşmanız için gereken yöntemleri anlattım.

1. Challenge Ödülleri

the crew challenges

Ana menüden Challenge sekmesinde bir gün ara ile bir hafta ara ile ve bir ay ara ile değişen üç adet meydan okuma bulunmakta. Süre zarfına göre değişen zorlukta olan bu görevlerin verdiği ödül ise günlük $5.000, haftalık $20.000 ve aylık $100.000 şeklinde.

2. Faction Spoils Bonusu

the crew faction spoils

Katıldığınız faction’a yani gruba göre değişen her gün oyuna giriş yapmanız dahilinde günlük giriş ödülü şeklinde verilen bir miktar ödül daha mevcut. Bölgelerdeki hakimiyet oranına göre grupların verdiği miktar değişebiliyor.

the crew faction wars

Bu resimde görüldüğü üzere her bölgede Wolves hakim durumda. Sağlam bir ekip toplamadıktan sonra bu durum biraz zor değişir. O yüzden şu an için Wolves faction’ı açık ara önde olduğundan bu gruba katılmak yeni başlayanlar için doğru bir seçim olacaktır.

3. Landmark Ziyaretleri

the crew landmark

Harita üzerinde yer alan 242 adet landmark yani bir nevi ziyaret edilmesi gereken yer şeklinde bulunan noktalara gittiğinizde $2.000 kazanmış oluyorsunuz. Tüm landmarkları ziyaret etmeniz halinde cebinizde $484.000 bulunmuş olacak.

4. Perk Avantajları

the crew perks

Oyundaki bazı karakterler sizin yanınıza katılır ve garajda bir konumda kendi işiyle uğraşır. Her karakterin sizin seçiminize özel verdiği bazı avantajlar vardır. Mesela resimde gördüğünüz avantajla araçları %30 indirimli fiyattan satın alabiliyorum.

5. PVP ve Faction Yarışları

the crew faction race

En iyi para kazanma yöntemlerinden ikisi pvp ve faction yarışları. Kısa sürede ve tek yarışta elde edebileceğiniz maksimum gelir pvp modunda yarışmakla mümkün. Haritadaki sarı ikonlara basarak pvp lobilerine katılmak için sıraya girebilirsiniz. Farklı türde yarışlara yer veren pvp modunun yanında faction yarışları da yeterli miktar da ödül verebiliyor. Zamanınız varsa 1 saatlik ve 2 saatlik faction yarışlarıyla büyük miktarlar kazanabilirsiniz. Faction yarışları tek başınıza sıkıcı olabileceği için arkadaşlarınızla girmenizi tavsiye ederim.

6. Smart Loot ödülleri

the crew smart loot

Haritada yer alan skill yarışlarından yaptığınız puana göre belli başlı ödüller almanız mümkün. Bu yarışlarda bronz, gümüş, altın veya platinyum ödül almanız halinde aracınızın puanını yükseltebilirsiniz. Eğer aracınızda daha iyi bir parça varsa yarıştan kazandığınız parçayı garaja göndermekten başka seçeneğiniz kalmıyor. Bu tür parçalar dışında aracınıza görsel farklılık katacak tampon, sticker, boya gibi parçaların da çıkma olasılığı var.

7. uPlay Kredileri

the crew rewards

Birkaç stickerın yanında bir jant ve bir arabayı (2010 Dodge Viper SRT-10 Coupe) sadece uplay kredilerinizi kullanarak almanız mümkün. Belirttiğim arabayı oyundaki parayla almak yerine bu krediler sayesinde alıp kullanabilirsiniz.

8. Crew Bonusu

the crew never drive alone

The Crew piyasaya çıktığında mottosu ‘Never Drive Alone’ şeklinde yer almıştı. Oyunun amacı da bir nevi birlikte yarış üzerine kurulu olduğundan oyundaki çoğu şeyi gerçekleştirirken yanınızda bir veya birden fazla arkadaşınızın bulunması size yüksek düzeyde avantaj sağlayacaktır.

9. Award Bonusları

the crew awards

Steam oyun platformunda başarım, uplay üzerinde achievement olarak tabir edilen özellik The Crew’de de Award şeklinde yer alıyor. Bu awardları kazanmanın tek yolu sadece sürmek. Zaten siz oyunu oynarken bu ödülleri almak için ister istemez ilerleme kaydediyor olacaksınız. Örnek vermek gerekirse ‘Askeri üsteki hayalet uçağı ziyaret et.’, ‘Araç galerisinde 2 saat geçir’ gibi bir sürü şey var. Bunu yapınca belli bir puan alıyorsunuz ve bunun yanında aracınıza takabileceğiniz birbirinden farklı plakalara sahip oluyorsunuz.

10. Hidden Car Konumları

the crew hidden car

Oyundaki 5 eyalette yer alan 5 farklı spec’te 5 farklı araç parçaları bulunmakta. Midwest bölgesindeki parçaları topladığınızda Street versiyon bir araca sahip oluyorsunuz. Bölgelerdeki araç parçalarını toplayarak şu araçları edinebilirsiniz.

 • Midwest: Street
 • East Coast: Dirt
 • The South: Perf
 • Mountain States: Raid
 • West Coast: Circuit

Sizin de kolay para kazanma taktikleriniz varsa yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Rate this post

Paylaş

2 Cevaplar

 1. bkaakco dedi ki:

  Güzel bir yazı olmuş. Yararlı.

 2. Togan Döngör dedi ki:

  Güzel yazı olmuş hocam ellerine sağlık 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...