Her Konuda Video Çeken Kanal: Kolay Video Dersleri

kolay video dersleri youtube kanalı

Kolay video dersleri youtube kanalı bu yazının yazıldığı tarih itibariyle 700’e yakın video barındırıyor. Bu videolarda genel itibariyle çeşitli konular hakkında bilgi verici materyaller mevcut.

Kolay Video Dersleri Kanalının Amacı Ne?

Aslında adından da anlaşılacağı üzere bu kanalın amacı herhangi bir konuda bilgi vermek. İsim olarak da Kolay Video Dersleri seçilmesi geniş bir kitleye hitap etmesine olanak sağlamış. Muhtemelen aradığınız herhangi bir konuda ders niteliğinde bilgi verici bir video bulmamanız mümkün değil.

kolay video dersleri youtube kanalı logosu

Kolay Video Dersleri Youtube Kanalını Ziyaret Et

PHP, jQuery ve Ajax Uygulamaları Öğrenin

Kanalda yer alan örnek olarak vermek istediğim bu oynatma listesinde popüler üç web dili hakkında bilgiler verilmiş. Birincisi jQuery. jQuery bir javascript çatısıdır. Bu da demek oluyor ki yazdığınız her şey javascript’ten ibarettir. Bildiğiniz üzere javascript yazımı bir hayli karışık. Bu karışıklık da haliyle uygulama geliştiricilerini javascript temelli uygulama yazmaktan uzaklaştırıyordu. jQuery, Mootools, Ext js gibi çatılar çoğalınca bu iş biraz da olsa kolaylaştı. Ancak yine de yeni başlayanlar için rehber niteliğinde öğretici videolar da izlemek gerekiyor. Burada da imdadınıza bu oynatma listesi yetişiyor. Sadece bu değil kanalda buna benzer birçok öğretici videolar bulunuyor.

Oynatma listesinde ve kanalda yer alan konuyla ilgili diğer videolara göz attığınızda ise Ajax ve PHP ile ilgili videolar da bulabilirsiniz. Bu videolarda da basit bir blog sitesinden tutun da, arama motoru, Facebook, Twitter, ve çevrimiçi oyunlar gibi çeşitli şeyler oluşturabilmenize olanak sağlayan PHP dili ile ilgili bilgi verici videolar yer almakta.

Youtube Kanalınızı Özelleştirmeyi Öğrenin

Kolay Video Dersleri youtube kanalında kanal sahipleri için de oldukça öğretici videolar mevcut. Eğer bir Youtube kanalınız varsa ya da yakın zamanda bir Youtube kanalı açmayı planlıyorsanız Kolay Video Dersleri youtube kanalında yer alan bu video ve bağlı bulunduğu oynatma listesinde kafanıza takılan her türlü soruya cevap bulmanız mümkün.

Bir youtube kanalı için intro olmazsa olmazlardandır. Bunun yanında iyi bir kompozisyona sahip bir videoda lower third diye geçen alt bant içeriklere de yer vermek kullanıcı etkileşimi açısından oldukça faydalıdır. İşte youtube kanalınızı geliştirirken bu tip özellikler hakkında bilgi almak için uğramanız gereken yer yine Kolay Video Dersleri youtube kanalı.

Rate this post

Paylaş

1 Cevap

  1. Kolay Video Dersleri dedi ki:

    makale cok guzel olmus eline saglık burda da yorum yazma geregi duydum 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: