Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

durdurulamaz güç (bloodshot)

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak canlandırılan bir asker olan Ray Garrison‘u canlandırıyor. Damarlarında bir nanoteknoloji ordusu ile durdurulamaz bir güç haline geliyor. Ray şirketin sadece vücudunu kontrol etmediğini anlıyor. Ray’in bu görevinde dostlarını ve düşmanlarını ayırt etmeye çalışırken asıl hedeflerini de halletmesi gerekiyor.

Vin Diesel 2000’lerdeki aksiyon filmlerine yakışan tarzda çekilmiş bu filmde rol almayı nasıl kabul etmiş anlamak güç. Senaryosu neresinden tutsanız elinizde kalır cinsten. Yeni nesil ajan Xander Cage’in sempatikliği ve Dominic Toretto’nun intikam duygusunun birleştiği Ray karakteri görünen o ki Vin Diesel’e oldukça çekici gelmiş. 2011 yılında çekilmiş bilim-kurgu ve gerilim türündeki Yaşam Şifresi’ndeki döngüden hallice bir kapana kısılmış olan karakterimiz çok kısa bir sürede içinde bulunduğu olayın farkına varıyor.

Her şeyin çok hızlı gelişmesinden dolayı senaryoyu takip etmekte güçlük çekebilirsiniz. Ancak arkanıza yaslanıp CGI teknolojisiyle bezenmiş aksiyon sahneleri seyir zevkinizi artırabilir. Filmi izlemeden önce fazla beklentiye girmezseniz filmi mutlu bir şekilde bitirebilirsiniz.

Paylaş

4 Cevaplar

  1. Elinize sağlık güzel bir anlatım olmuş 🙂

  2. Furkan Başkak dedi ki:

    Van Disel her yerde olduğu gibi yine farkını koyuyor!

  3. Ali dedi ki:

    Ben neden van dieselin filmlerine bir türlü ısınamıyorum ya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...