Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten yarıştım. Ama düşündüğünüz tarza değil.

Bildiğiniz ya da bilmediğiniz gibi TOSFED Dijital Motorsporları adı altında sanal yarışçıları bir platformda buluşturuyor. Bunun için öncelikle kaydınızı oluşturup üyelik ücretini ödemek gerekiyor. Her şey tamamlandıktan sonra TOSFED’in düzenlediği dijital etkinliklere katılım sağlayabiliyorsunuz.

EtapRalliEtap AdıEtap Uzunluğu (km)ZeminAraç
1Rally SwedenVargasen8,77%100 karWRC2
2Tour de CourseLa Porta7,60%100 asfaltWRC2
3Rally de CatalunyaEl Montmell14,20%68 asfalt, %32 toprakWRC2
4Rally FinlandPaijala17,47%100 toprakWRC2
5Rally TurkeyMarmaris SSS2,00%100 asfaltWRC2

İlk etapta pist ve ralli şampiyonası olmak üzere iki ayrı etkinlik düzenlendi. Pist şampiyonası GT Sport üzerinden yapılacağı için katılamadım. Ralli şampiyonası da PC platformunda WRC 8 üzerinden yapılacaktı. Steam’e henüz çıkmayan oyunu Epic Store üzerinden indirimli olarak satın alıp antrenmanlara başladım. Söylenildiği gibi Dirt Rally 2.0’a oranla oldukça basit kalan bir oyundu ama antrenman yaptıkça alıştım. Ceza almadığım sürece iyi sonuçlar elde ettim. Evet! İyi, ama durun daha yarışa girmedik.

wrc8 lobby

Ralli şampiyonasından önce elemeler var. Elemelerden ilk 7’ye giren diğer etaplara katılmaya hak kazanacak. PC platformunda katılım sağlayan 58 kişi vardı. Sonuç sayfasından da görebileceğiniz üzere 9 kişi yarış dışı kaldı. 49 kişi arasından da toplam 35:06,039 süre ile 34. oldum. Yani elemelerden bile çıkamadım.

Maksat yarışmaktı zaten değil mi (: TOSFED’in böylesi bir espor alanında turnuva düzenlemesi adına sevindim. FIA Doğu Avrupa Ralli Kupası Şampiyonluğunu kazanan ilk Türk pilot olan Yağız Avcı ile aynı etaplarda yarışmış olmak güzel bir deneyimdi. Etabın ortalarına doğru gözden kaybolup gitti ama olsun.

5/5 - (1 vote)

Paylaş

2 Cevaplar

  1. Tolga YILMAZ dedi ki:

    Oradaki bahstsız bedevilerden birisi de benim maalesef. Yağız bize enaz 20 sn fark attığı için oyun bitirmemize izin vermeden bizim süreleri yedi. Öncesindeki antremanlarda; elemelere katılan arkadaşlarla çok iyi dereceler yapıyordum halbuki 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...