Lise son sınıflara kötü haber

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, üniversiteye giriş sınavı yaklaşırken lise son sınıf öğrencilerine veli onayıyla verilen 25 günlük izin uygulamasını kaldırdı.

20 günü özürsüz ve veli izniyle 25 gün özürlü olmak üzere toplam 45 gün devamsızlık yapabilen son sınıf lise öğrencileri şimdi sadece 20 gün devamsızlık yapabilecekler.

Eğitimi aksatan uygulama

Hürriyet’in haberine göre; Dinçer, Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik döneminde uygulanmaya başlanan ve Eski Bakan Nimet Çubukçu’nun da devam ettirdiği izin uygulamasına son verdi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, kararın gerekçesini, “Yönetmelik neyi gerektiriyorsa artık o şekilde bir uygulama yapacağız. Eğitimi aksatan uygulamalar kural haline getirilemez. İstisnai durumlar dışında artık öğrencilere fazladan izin verilmeyecek” dediler.

Önceki yıllarda sınavlardan önce yayınlanan genelgelerde, 25 günlük ek iznin öğrencilere moral vereceğine dikkat çekiliyordu.

Editörün Yorumu

Aman öğrencilere kolaylık sağlarsınız. İlla rapor için uğraştıracaksınız yani.

Rate this post

Paylaş

3 Cevaplar

 1. mobilyalar dedi ki:

  Gerçekten çok kötü olmuş

 2. Atakan dedi ki:

  Biraz eksiklik var haberde. Şöyle;
  12.sınıflara rapora gerek kalmaksızın veli onayı ile ek izin veriliyordu sınav nedeni ile. Bu sene verilmedi. Ama rapor alırsanız yine toplam 45 güne kadar devamsızlık yapabilirsiniz.

 3. Furkan ÖZDEN dedi ki:

  Bazı arkadaşlar verilen raporların sağlık bakanlığınca iptal edildiğini söyledi. Ne kadar doğrudur bilinmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...