Steelseries Siberia V2 İncelemesi

steelseries siberia v2 incelemesi

Bugün birçok oyuncunun rüyalarını süsleyen marka Steelseries’in kulaklığını inceliyorum. Aliexpress‘ten aldığım Steelseries Siberia V2 model kulaklık için anlatacağım çok şey var. Umarım sonuna kadar okursunuz.

Durun daha yeni başlıyoruz. Önce satın alma ve kargolama işlemleriyle başlayalım. Her zamanki gibi arama kutucuğuna istediğim ürünü yazıp en fazla sipariş edilenden en az sipariş edilene doğru sıralayıp ilk sıradaki ürün sayfasına girdim. Yorumlara, özellikle resimli veya Türkiye’den yapılan yorumlara baktım. Ardından siparişi verdim. 10 Mayıs 2016 tarihinde verdiğim sipariş üzerine ürün 15 Mayıs 2016 tarihinde Singapurdan yola çıktı. 13 gün sonra elime ulaşan kargo sapasağlam gelmiş oldu. Kutu içeriğinde sadece kulaklık ve üstünde Steelseries markasının logosunun bulunduğu siyah bir kulaklık taşıma çantası bulunuyordu.

Sipariş ve kargolama sürecini bitirdikten sonra yavaş yavaş yaklaşık bir yılı aşkın süredir kullandığım bu kulaklık hakkındaki görüşlerime geçiş yapalım. Eğer blogumun sıkı takipçisi iseniz Ocak 2017’de yazdığım Logitech G430 İncelemesi başlıklı yazıyı görmüşsünüzdür. Şimdi yaklaşık 8 ay sonra neden başka bir kulaklık satın aldığımı soracaksınız. Cevap çok basit: Bunu kardeşim aldı 🙂 Demem o ki kulaklığı biraz ben kullandım. Biraz da kardeşim kullandı. Şimdi ikimizin tecrübelerine göre kulaklık hakkındaki görüşlerimi aktaracağım:

  • Kulaklığın kablosu çok kısa ve kalitesiz.
  • Kablosunun hoparlör ve mikrofon için ikiye ayrılan kısmındaki ek yeri kopmuştu. Kopmasının sebebi de şu: Kardeşim oyundayken kapı çalmış ve round arasında açıp geleyim derken ayağı takılmış. Görünen o ki jak girişleri fazlasıyla sert. Kopuk yerleri lehimledikten sonra silikonla sabitledik. Şu an öyle duruyor.
  • Dışarı ses verme konusunda ise yalıtımının iyi olduğunu söyleyebilirim. Sadece %90’ı geçtikten sonra dışarıya hafifçe ses verebiliyor.
  • Bass ve tiz dengesi gayet iyi ve kulağı rahatsız etmiyor.
  • Mikrofon kalitesine gelecek olursak mikrofonu makaralı bir yapıya sahip ve kullanmadığınızda salyangoz misali içeri doğru sokabiliyorsunuz. İsteğinize bağlı olarak herhangi bir yere doğru kıvırabiliyorsunuz. Ses kalitesine de diyecek yok. Karşı tarafa gayet net ve parazitsiz bir ses iletebiliyor
  • Kafa bandı ayarlanabilir bir yapıya sahip değil ancak kendiliğinden kafaya oturması için gereken tel benzeri bir yapıya sahip. Bunun yanında kafa yastığı da gayet yumuşak.

O zamanın fiyatıyla 27.49 dolara yani yaklaşık 64 liraya aldığım kulaklığın ürün linki burada. Şimdi hem dolar kuru hem de ürünün fiyatı arttı. Aldığım fiyata gayet yeterli bir kulaklıktı ve yeterince sağlamlık hissi veriyordu. Şu an için fiyat konusunda aynı şeyi söyleyemesem de yaklaşık 1 yıl önce makul bir fiyata alınabilecek efsane bir kulaklıktı.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...