Furibee F60 4K Aksiyon Kamerası İncelemesi

furibee f60 4k aksiyon kamerasi incelemesi

GearBest sitesinden gelen Furibee F60 4K kablosuz aksiyon kamerası incelemesine geçmeden önce kargo sürecinden biraz bahsedeyim. Kargo yaklaşık 10 günde geldi ve herhangi bir darbe görmemişti. Artık eskisi gibi yurtdışından gelen kargoları PTT Kargo getirmediği için Aras Kargoyla gelmesini bekledim ama bu kez MNG ile geldi. Sanırım yurtdışındaki her firma paket Türkiye’ye girdiğinde oradaki firmayı da seçebiliyor.

Furibee F60 4K Kablosuz Aksiyon Kamera Satın Al

İçerik

  1. Su Geçirmez Kılıf
  2. Görüntü ve Ses
  3. Ön İnceleme ve Gece ve Gündüz Çekim Örnekleri

Yükleyeceğim videodan da göreceğiniz üzere paket oldukça ufak ancak içinden çıkan şeyler oldukça fazla. Bundan önce aldığım SJCAM SJ4000 Wifi model aksiyon kamerasının kutusundan çıkan şeylerin aynısı çıktı diyebilirim. FuriBee paketinde gözüme takılan sadece fazladan bir uzaktan kumandaydı. Bu oldukça iyi bir şey. Çünkü kamerayı uzaktan kontrol etmek istediğim her seferde kamerayı telefona wifi ile bağlamak oldukça zahmetli oluyordu. Bu kumanda ile her ne kadar telefona göre sınırlı olsa da kayıt ve fotoğraf çekimi yapılabiliyor.

Su Geçirmez Kılıf

furibee f60 sjcam sj4000 wifi su geçirmez kılıf

Görüntü ve ses kalitesine geçmeden önce kameranın yanında gelen su geçirmez kılıftan bahsetmek istiyorum. Fotoğraflardan da göreceğiniz üzere karşılaştırabileceğim sadece SJCAM Sj4000 aksiyon kamerası vardı. Kilit mekanizması ve açılan arka kapaktaki tamponun inceliği nedeniyle pek fazla güven verdiğiniz söyleyemem. Ancak oldukça sıkı tuttuğunu söyleyebilirim. Öyle ufak dokunuşlarla açılma ve esneme olmuyor.

Görüntü ve Ses

SJCAM aksiyon kamerasını aldığımda kafama takılan ilk şey çok sessiz ortamlarda arkaplandaki hafif parazitti. Furibee F60 aksiyon kamerası sesi oldukça net alıyor. Tabi rüzgarlı havalarda çoğu teknolojik aletin yaşadığı aksiliği bu da yaşıyor. Mesela SJCAM SJ4000 modeli 720p’de 60fps verdiğini iddia ediyor. Ancak kılavuzunu okuduğunuzda bunun dual-fps gibi saçma bir kavramla isimlendirildiğini görüyorsunuz. FuriBee’de durum böyle değil. Ne yazdılarsa o. Ben de Exif bilgilerinde ne gördüysem onu söylüyorum. Örnek videolardan nasıl anlarsınız bilemem. Fotoğraf kısmına da pek fazla değinmek istemiyorum çünkü aksiyon kamerası alıp da fotoğraf çekmek için kullanan çok azdır tahminimce. Sadece belli aralıklarla fotoğraf çekerek time lapse tekniği yapılırken pil tasarrufu sağlıyor o başka. Örnek fotoğraf için yandex hesabımdaki bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. Kutu açılış ve örnek video görüntülerini bugün yarın yükleyeceğim. Düzenlemesi bitti sadece Youtube’a yüklenmesi kaldı.

Ön İnceleme ve Gece ve Gündüz Çekim Örnekleri

İşin özü şu; dağda bayırda havada karada suyun altında çekim yapmak isterseniz bu kamera işinizi görür. Arada 4K da çekeyim derseniz yine işinizi görür. Tabi ürünün de fiyatı belli. Yani beklentinizi ona göre ayarlayın.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...