VLC Media Player ile Youtube Oynatma Listelerini Oynatın

VLC Media Player video oynatma özelliği yanı sıra birçok özelliği içinde barındırıyor. Bunlardan biri Ağ Akışı özelliği. Bu özellik sayesinde internetten alınan bir bağlantı VLC Media Player aracılığı ile açıldığında internetteki video izleme mantığı ile oynatılabiliyor.

Eğer bir youtube video bağlantısını Ağ Akışı’ndan açarsanız Youtube’dan oynatacağınız videoyu VLC Media Player’dan oynatmış olursunuz. Tabi ki bu bir video ile sınırlı.

Peki bir Youtube oynatma listesini VLC Media Player üzerinden oynatmak istersek ne yapmamız gerekir? Bu soruyu ufak bir eklenti sayesinde cevaplandırabiliriz.

Eklentiyi indirmek için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

İndir

Dosyayı indirdikten sonra dosyayı VLC Media Player‘ın kurulu olduğu dizindeki şu klasöre atın:

...VideoLANVLCluaplaylist

Eklentimizi yükledikten sonra sıra geldi bir Youtube oynatma listesi bulmaya. Bu makalem için kendi oynatma listemi kullancağım.

Oynatma listelerinin bağlantıları şu şekilde oluyor: http://www.youtube.com/playlist?list=PLfTeXnhxklqIL1zLyM8ST2Ws7ixJFDUEo

Fakat VLC Media Player’a ekleyeceğimiz bağlantı bu değil. Oynatma listesine girdikten sonra Tümünü Oynat butonuna basıyoruz. Ardından gördüğünüz üzere adres çubuğundaki bağlantı değişiyor ve oynatma listesi bağlantısından önce bir video bağlantısı yer alıyor. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

Bu bağlantıyı kopyalayıp VLC Media Player’a girdikten sonra sol üst kısımkdai Ortam menüsünden Ağ Akışı Aç seçeneğini seçiyoruz. Buraya kısa yoldan CTRL + N kombinasyonlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Oynat butonuna tıkladıktan sonra yüklediğimiz eklenti sayesinde oynatma listesi yüklenmiş oluyor.

Rate this post

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: