GTA 5 Online Para Kazanma Rehberi

gta 5 online para kazanma rehberi 2019

Yıllar önce yazdığım şu rehberde GTA 5 online para kazanma yollarını anlatmıştım. Rockstar Games’in yaptığı güncellemelerle GTA 5 online’da para kazanma yöntemlerini ve önceki yazımda anlattığım çoğu şey kaldırıldı. Bazılarından gelen para miktarı da komik rakamlara dönüştü. Bu nedenle yeni gelen güncellemeleri de kapsayan GTA 5 online para kazanma 2019 yöntemlerine yönelik geniş bir rehber hazırlamaya koyuldum.

Başlamadan önce gerçekten para kazanmak ve bu rehberi kullanarak milyonlarca yatırımın karşılığını görmek için baştan sona okumanızda fayda var. Bu rehberi kendimin ve arkadaşlarımın deneyimlerimden yola çıkarak hazırladım. Paragraf aralarında kendilerinin resimlerini de görebilirsiniz.

GTA 5 Online’da Para Kazanmanın Yolları

 1. MC Business
  1. MC Business Satışları
  2. Hesaplamalar
  3. Güncellenen Baskın Mekaniği
 2. CEO
  1. Vip Work
  2. Bekleme Süresi Yönetimi
  3. Terrorbyte
  4. Drone
  5. CEO Kasaları
   1. CEO Kasa Satışı
 3. Import/Export
  1. Araba Satışları
 4. Bunker
  1. Satış Görevleri
 5. Hangar
 6. Nightclub
  1. ​Nightclub Popularity Management
  2. ​Nightclub Deposu
  3. Hesaplamalar
 7. AFK Yönetimi

MC Business

Başlamak için en az üç adet mc business yerine sahip olmanız gerekir. Üç tane olmasa da bir taneyle başlayabilirsiniz. En çok gelir getiren ve diğerlerine göre oldukça ucuz olan coke’dan başlayabilirsiniz. Daha sonra meth ve cash factory almalısınız. Eğer hepsine sahip değilseniz en azından bu üçünü almaya çalışın. Çünkü satış sonrası en fazla parayı bunlar veriyor.

Baskınlarda yapılan değişiklikler onları daha sık meydana getirdiğinden dolayı güvenlik dahil tüm yükseltmeleri almanızda fayda var. Ancak her baskın olduğu sırada gidip müdahale de edebilirsiniz. Çok fazla paranız varsa oyunda oturum açtığınızda ilk yapacağınız şey her işletme için malzeme satın almaktır. Evet $75.000 bir parti için çok ama hepsi tek seferde depolanacak ve bu sırada arka planda üretim sırasında başka şeyler yapabilirsiniz. Tüm güncellemelere sahip olduğunuzu varsayarsak 2 barın dolması yaklaşık 2 saat sürecektir. Süreler için rehberin devamında detaylı bir tablo paylaşacağım. Bu süre zarfında başka işler için tedarik çalışması yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte yaparsanız daha hızlı bitmesi mümkün.

Birlikte supply toplayarak işletmelerin depolarını doldurabilirsiniz. Ancak birden fazla işletmeniz varsa bu saatlerinizi alacaktır. GTA Online oyun yerine yarı zamanlı bir işe dönüşecektir. O yüzden ya arkadaşlarınızla birlikte yapacaksınız ya da önceki paragrafta anlattığım gibi hepsini olmasa da bir kısmını parayla alacaksınız.

MC Business Satışları

Supply toplayıp stokları doldurma kısmını hallettikten sonra gelelim satış noktasına… Bu adım bir arkadaşınız varsa ya da yalnız oynuyorsanız nasıl satmaya karar verdiğiniz konusunda kritik hale gelir. Bir veya birden fazla arkadaşınızla yapacaksınız stoğun 5 bara ulaşmasını bekleyin. Çoğu satışlar en az iki kişiyle başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Tek kişi olarak oynuyorsanız 5 bar dolmuş bir stoğu tek başınıza satmak neredeyse imkansızdır. İki bar dolduktan sonra satmanız sizin yararınıza olacaktır. Fakat şunu da unutmayın ki tamamen dolu bir stok satarsanız bonus bir ödeme de alacaksınız.

Hesaplamalar

Aşağıda MC Business altında yer alan işler için öngörülen en düşük ödeme miktarları yer alıyor. Bunlar dolu sunucularda yapabilirse artabilir. Ancak tavsiye etmem. Los Santos’ta silahsız bir şekilde en fazla saatte 30 km gidebilen bir motorla seyrederken bile roketle vurulma olasılığınız çok yüksektir.

Stoklar dolu iken bonuslar hariç yani solo public sunucuda yapılan satışlar esas alınarak hesaplanmıştır.

 • Coke = $420.000* (5 saat)
 • Meth = $357.000 (6 saat)
 • Counterfeit Cash = $294.000 (5 saat 20 dakika)
 • Weed = $252.000 (5 saat 20 dakika)
 • Document Forgery = $126.000 ABD Doları (3 saat)

*Görsellerde yer alan 525.000 dolarlık satış bonus hafta sonu zamanında yapılmıştır.

Güncellenen Baskın Mekaniği

Baskınlar son güncellemelerle birlikte biraz daha arttı. Çalışma şekilleri değiştirildi ve çok daha sık görülmeye başlandı. Güvenlik yükseltmesi yapmak baskını önlemez sadece geciktirir. Maalesef gerçekten sık sık basılmak istemiyorsanız güvenlik yükseltmesi almak zorundasınız. Güvenlik yükseltmesi olan ve olmayan her işletme için süreler aşağıdaki gibidir. En düşük sayı güvenlik yükseltmesi olmayan ve en yüksek sayı güvenlik yükseltmesi olan işletme için geçerli.

 • Coke (3-6 saat)
 • Meth (4-8 saat)
 • Counterfeit Cash (5-10 saat)
 • Weed (6-12 saat)
 • Document Forgery (7-14 saat)

Bu zamanlayıcıların çalışma şekli serbest modda harcadığınız zamana dayalıdır. Serbest modda olsanız dahi herhangi bir şey yaparken bu zamanlayıcılar donar.

CEO

İşte paranızın çoğunu biriktireceğiniz yer burası. Ana gelir kaynağı Import/Export, VIP ve eğer sahipseniz Terrorbyte aracılığı ile olacaktır.

VIP Work

Hepsi iyi para ödüyor. Ancak en kısa sürede en az çabayla en çok paraya sahip olmak istiyorsanız Headhunter, Sightseer ve Hostile Takeover görevlerine odaklanın.

 • Headhunter – Sadece dört hedefi etkisiz hale getirdiğinizde $21.500 ödeme yapılır.
 • Sightseer – 3 paket ele geçirip $22.500 ödeme alıyorsunuz.
 • Hostile Takeover – Bir paket alıp $15.000 ödeme alıyorsunuz.

Bu görevleri tamamlarken ne kadar zaman harcarsanız o kadar fazla ödeme yapılır. Çok büyük miktarda değil belki birkaç bin dolar daha fazla.

Bekleme Süresi Yönetimi

Yapacağınız herhangi bir görev 10 dakika bekletilirken geri kalan kısım ise genellikle 5 dakika bekletir. Bu zaman aralıklarında mc işletmelerinin depolarını doldurmak için bir görev alabilir veya import/export için bir araç bulabilirsiniz. Bekleme süreleri sırasında yapacaklarınız sizin stratejinize kalmış.

Terrorbyte

Terrorbyte ile CEO veya VIP görevleri açmak oldukça kolaylaştı. Bunun yanında özel Terrorbyte görevleri de mevcut. Yukarıda dediğim gibi bu görevleri VIP görevler arasında beklerken de yapabilirsiniz. Tek başınıza iken Progress Diamond Shopping yapmak mantıklı olabilir. Bu size $31.000 kazandırır ve daha hızlı para kazanmak için VIP ile birleştirilebilir. Bonus hafta sonu etkinliklerinde bu miktar 62.500 dolara kadar çıkabiliyor.

gta online terrorbyte iç mekan

Dediğim gibi aralardaki boşlukları doldurmak size kalmış. Robbery in Progress 30 dakikalık bekleme süresine sahipken ve geri kalanı ikişer dakikalık bekleme süresine sahiptir. En verimli ödeme için her görev arasında VIP Work yapmaya devam etmeniz yeterli.

Drone

Drone satın aldıysanız bu da tek başına kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilecek iki yeni Terrorbyte işine erişmenizi sağlayacaktır. Her ikisi de $31.000 ödeme yapar.

CEO Kasaları

Geliri oldukça fazla olan ama depoları doldurması kelimenin tam anlamıyla eziyet olan bir iş. Bu işte ilginç bir Rockstar mantığı da işliyor. Rockstar’a göre para çalmak için para ödemek zorundayız. Bu yüzden kasaların konumlarını belirlemek için ödeme yapmanın üç yolu var. 1 sandık = $2.000, 2 sandık = $8.000 ve 3 sandık = $18.000 değerinde. Her zaman 3 sandık satın almak daha mantıklı. İlerleyen paragraflarda bu konuya da değineceğim.

gta online ceo 111 kasa dolu

En fazla kâr elde etmek için en az 1 büyük depoya sahip olmalısınız. Sizde bir tane yoksa mutlaka bir tane satın almalısınız. Bunun bir nedeni, size yardım edecek bir arkadaşınız varsa, istediğiniz kadar doldurabilir ve arkadaşınızla satabilirsiniz. Tüm görevler, tam bir büyük depo satmak da dahil olmak üzere 2 kişi tarafından yapılabilir. Ancak görevleri tamamlamanız için aranızda iyi bir iletişim olması gerekir. Küçükten başlamak isterseniz ilk önce küçük veya orta büyüklükte bir depo alabilirsiniz. Çünkü, depoları tam doldurduktan sonra sattığınızda fazladan bir bonus ödeme alıyorsunuz.

gta online ceo depo 111 kasa menu

Para konusunda eliniz sıkıysa, çok fazla harcama yapmaktan hoşlanmıyorsanız 2 sandık için $8,000 ödeyebilirsiniz. Para konusunda tasarruf edeceksiniz ama zaman konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Zaman veya para… Neyin daha değerli olduğuna karar vermelisiniz. Büyük bir depoyu doldurmak için 3 kasa ile 37 kez iş yapılması gerekiyor. Dolduruncaya kadar günde veya her oyun oturumunda 10-20 sandık toplamaya çalışın. Tek seferde çok fazla sandık toplamak oldukça sıkıcı olabiliyor.

CEO Kasa Satışı

Sandık satışında 3 çeşit satış vardır.

 1. Karadan Brickade aracılığı ile,
 2. Havadan Cuban 800 veya Titan ile,
 3. Denizden Tug boat ile,

gta online cuban 800 satış

Deniz (En kolay): Römorkör teknesine gidin ve hedefi görene kadar denize sürün.

Hava (En zor): Zor olmasının nedeni dağıtımı uçakla yapmanız ve radara yakalanmamak için alçaktan uçmanız. Tek bir hatada 111 kasa patlayıp kül olabilir. Bazen satışı yaptıktan sonra oldukça zor olabilen Lago Zancudo‘ya inmeniz istenir. Diğer satışlarda Cuban 800‘deyken yapay zeka akbaba gibi başınıza üşüşür ve sizi vurmaya başlar. Eğer tek başınıza bu tip bir görevdeyseniz kendinizi savunamadığınız için size ateş etmeye başladıklarında yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Bu noktada acele etmeli ve tüm satışları bitirmelisiniz.

Kara (Ne zor ne kolay): Bu satış türünde mal sayısı çoksa birden fazla araç sürmek zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki kamyonlar yeterince hızlı olduğundan pek fazla sorun oluşturmuyor. Tek araçlı satışlarda iş daha kolay.

Şirket depolarını ziyaret ettiğinizde masanın üzerinde bulunan kataloglara yaklaşınca bir seçenek belirecektir. Bu seçeneklerden yola çıkarak dağıtım araçlarını özelleştirebilir yükseltmeler yapabilirsiniz. Dağıtımdayken araçlar daha dayanıklı olacağı için görevin başarısız olma ihtimalini de azaltacaktır.

Import/Export

2000 yapımı Gone in Sixty Seconds veya Türkiyede gösterime girdiği adıyla Nicholas Cage ve Angeline Jolie‘nin başrollerini paylaştığı 60 Saniye filmini veya 1974 yapımı olanı izlediyseniz bu işi anlatmaya gerek yok. Blogda yazdığım En İyi Takip Sahnesine Sahip 10 Film adlı listede 7. sıraya yerleşen bu film ile çok fazla benzerlikler gösteren bu işe bir göz atalım.

Arabaları kaçırıp çeşitli özelleştirmeleri yapın ve müşterilere satın. Bazı müşteriler için özel koleksiyonlar da mevcut. Ancak bunları satarken birden fazla kişiye ihtiyaç var. Bu işte en fazla kazancı sağlamanın püf noktası ise depoda yer alan araçlardan standart ve mid range araçlara dokunmadan sadece top range olanları satmanızdır. Bu şekilde devam ettiğiniz sürece sürekli top range araç satarsınız. Ancak unutmayın bir depoda 12’den fazla top range araç bulunamıyor.

Zorunlu değil ancak Cargobob veya Jetsam hava aracına sahipseniz uzak noktalardan araçları toplamanız kolay olacaktır. En önemlisi ise yapay zekanın kurşunlarından kolayca kaçabileceksiniz. Kendine güvenen hızlı arkadaşlar bunu göz ardı edebilir. Ancak ne kadar hızlı giderseniz gidin yapay zeka bir şekilde en ufak hatanızda size yetişmeyi başarıyor. Top range araçları takip ederken çoğu zaman pes ediyorlar ama yine de siz bilirsiniz.

Araba Satışları

Her zaman en fazla kâr için en pahalı seçeneği seçin. $100.000 – $20.000 = $80.000.

gta online import export araç satış 2 kişi

Araçları depoya getirirken olduğu gibi müşteriye teslim etmek için yola çıktığınızda da yapay zeka peşinizde olacaktır. Birkaç dalga halinde geldikleri için önce durup onların işini bitirmek mantıklı olabilir. Ancak Dominic Toretto, Brian O’Conner, Frank Martin veya Daniel Morales kadar usta olduğunuzu düşünüyorsanız gazı kökleyebilirsiniz. Bu da bir seçenek.

Bekleme süresi yönetiminde bahsettiğim gibi bu araçların satışları arasındaki bekleme sürelerinde VIP görevleri yapabilir veya mc işletmetlerinin depolarını doldurabilirsiniz.

Bunker

Çok fazla ilgilenirseniz sığınak size çok para kazandırabilir. Tek oyuncu olarak Los Santos’ta satarsanız bir depo ile $210.000 gelir elde edebilirsiniz. Biraz daha yüksek olabilir. Ancak bu sayı tek bir araç satışı için elde edebileceğiniz en fazla kârdır. Bunker aracılığı ile çeşitli silah ve araç yapılandırmalarının yanı sıra bazı silah ve araç kaplamalarına da erişmeniz mümkün. Bunun için çalışanların malları stok için mi yoksa araştırma için mi kullanacağını belirtmeniz gerekir.

gta online bunker görevi 3 kişi

Satış Görevleri

İki Insurgent ve Merryweather dalgaları –  Bu yapılabilir. Ancak Insurgent’e gidip gelmek için Buzzard veya daha hızlı bir helikoptere ihtiyacınız olacak. Yoksa zarara geçmeniz an meselesi.

Phantom Wedge – En kolayı bu. Tek araç, tek nokta, tek teslimat.

Marshall – Bu aracı sürmek Import/Export işlerinde yapay zekadan kaçmaktan daha zor olabilir. Eğer bir de sığınak uzaktaysa hiç zahmet etmeyin yeni seansa geçiş yapın. Kusursuz sürüş bile sizi kurtarmaz.

Dune FAV – Bu Marshall gibi ama daha da kötüsü. Araç değil ama görevleri sinir bozucu olabiliyor. Teslimat noktalarının belirmesi ve verilen süre oldukça sorunlu. Bir kişiyseniz görevi başarı ile yerine getirme olasılığınız oldukça düşük.

Bu zorlu görevlerin üstesinden gelmek için deponun tamamen dolmasını beklemeyin. Hiç zarar etmeyeceğiniz için tam dolu depo satışına göre riski daha azdır.

Şehir merkezine ne kadar uzaktaysanız özellikle Marshall ve Dune FAV ile yapacağınız görevler o kadar kötü olacak. Los Santos satışları için en iyi sığınak Chumash.

Yapay zeka sizi Buzzard’lar ile kovaladığında helikopteri patlatmaya çalışmak yerine pilota nişan almak size zaman kazandıracaktır.

Hangar

Hangarlar bu saydıklarım arasında en zahmetli ve harcadığınız zamana değmeyecek kadar az gelir getiren yerlerdendir. Smuggler’s Run güncellemesiyle GTA Online’a dahil olan güncellemede Ron ile birlikte çalışarak basit getir götür veya etkisiz hale getirme işlerini yapıyorsunuz. Diğerlerinden farkı ise bütün görevlerde bir hava aracı kullanıyor olmanız. Ben uçakları alacak param olmadığı için hangarı aldım. Görevler aracılığı ile de olsa güncelleme ile gelen uçakları kullanma fırsatı buluyorsunuz. Öte yandan hangar görevleri sayesinde hava araçlarını indirimli fiyatlarla alabilmeniz de mümkün.

 • Ultralight – 3 görev
 • Rogue – 6 görev
 • Alpha-Z1 – 9 görev
 • Havok – 12 görev
 • LF-22 Starling – 15 görev
 • V-65 Molotok – 18 görev
 • Tula – 21 görev
 • Bombushka – 24 görev
 • Howard NX-25 – 27 görev
 • Mogul – 30 görev
 • Pyro – 33 görev
 • Seabreeze – 36 görev
 • P-45 Nokota – 39 görev
 • Hunter – 42 görev

Bunun dışında tabii ki hangar görevlerinin de kendine göre bir tarzı var. Çeşitli ürünlerden seçim yapıp o görevleri yerine getiriyorsunuz. Tek kişiyseniz sadece 1 stok doluyor. Arkadaşlarınızla birlikte girerseniz stokları daha hızlı doldurabiliyorsunuz. Her 10 stokta bir bonus ile alacağınız miktar artıyor. Tam dolu 50 stok ile %50 bonus alıyorsunuz. Yani 850.000 dolara kadar kazanç sağlamanız mümkün. Tek kişi olarak stokları doldurmak isterseniz 50 kere görev yapmanız gerekiyor ki bu da oldukça zaman harcamanıza neden olur. Ancak 3 kişi ile bu 17 göreve kadar düşebiliyor.

Nightclub

GTA Online’da tüm işletmelere sahipseniz Nightclub almamak için hiçbir nedeniniz yok. Sahip olduğunuz tek şey bir depo veya birkaç mc business ise o zaman bir gece kulübüne yatırım yapmak işe yaramayabilir. Her şeyden önce tıpkı Nightclub da MC gibi başka bir pasif gelir kaynağı ama MC işletmelerindeki stokları tekrar doldurmanız gerektiğini düşünürsek Nightclub’ın daha da pasif gelir getirdiğini söyleyebiliriz. Yani gelir elde etmek için neredeyse hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Öncelikle işe başlamadan önce hızlı ve güvenilir şekilde gelir elde etmek için ekipman geliştirmesini sağlayın. Bunun acelesi yok ama yaparsanız daha iyi olur. Pahalı olduğu bir gerçek ama arada özellikle hız yönünde çok büyük bir fark var.
gta online nightclub menu

​Nightclub Popularity Management

Çoğu oyuncu bu bar seviyesini hiç önemsemiyor. Ancak ne çok ne de az gelir getirdiği için seçim sizin. Popülerliği artırma görevleri oldukça basit olduğunda fazla zamanınızı almaz. Tam dolu popülerlik barı oyunda geçen her 48 dakika için $10.000 kazandırır. Popülerlik azaldıkça gelir de azalır ve en az 250 dolara kadar düşer. Yapıp yapmamak size kalmış.

Nightclub Deposu

Nightclub’daki laptopa girdiğinizde mevcut teknisyenlerden hepsini almak isteyebilirsiniz. Alabileceğiniz en fazla 5 teknisyen bulunuyor ve bunlara görev dağılımı yapabileceğiniz 7 adet bölüm var. Tüm iş tiplerine sahipseniz teknisyenlerinizi görevlendirmek için en kârlı bölümler South American Imports, Sporting Goods, Cargo and Shipments, Cash Creation, and Pharmaceutical Research olarak yer alır. Diğer teknisyenlerinizden biri listelenen 5 üründen biri için tam ürün almadıkça oraya herhangi bir teknisyen yerleştirmeyin. Depolama alanı ne kadar fazlaysa satış sırasında kazanılacak para o kadar fazla olur. Bu nedenle gece kulübünden tam olarak faydalanabilmek için deponuz için 5 kat depolamanın tümüne para yatırmaya çalışın.

Hesaplamalar

Diğer işlerdeki görevleri yaparken ayrıca Nightclub üzerinden de gelir elde edersiniz.

ÜrünKapasite ve KârGereken Zaman
Cargo/Shipments (FF/SR)10.000/k 50 ef $500,00058.3 saat
Sporting Goods (GR)5.000/k 100 ef $500,00066.7 saat
South American Imports (mc-coke)20.000/k 10 ef $200,00020 saat
Pharmaceuticals (mc-meth)8.500/k 20 ef $170,00020 saat
Cash Creation (mc-cash)3.500/k 40 ef $140,00020 saat
Organic Produce (mc-weed)1.500/k 80 ef $120,00026.7 saat
Printing and Copying (mc-doc)1.000/k 60 ef $60,00015 saat
Safe-wall (AH)10.000/gün ef $70,0005.6 saat
 • /k – Kasa başına gelir
 • ef – En fazla elde edilebilecek gelir.
 • FF – Finance and Felony, CEO kasaları, Import/Export
 • GR – Gunrunning, Bunker
 • AH – After Hours, Nightclub
 • SR – Smugglers Run, Hangar
 • MC – Biker Business, işletmeler

AFK Yönetimi

Rehberi bitirmeden önce afk yönetiminden de bahsetmek istiyorum. Rehberde anlattığım arkaplanda işleyen stok durumları, pasif gelirler gibi şeyler için serbest modda zaman geçirmeniz gerekiyor. Zamanınız yoksa veya oyunda geçireceğiniz süreyi adversary mod, yarışlar vb. gibi daha eğlenceli şeyler için ayırmak istiyorsanız afk kalabilirsiniz. Fakat afk kaldığınızda oyundan atmaması için şirkette televizyon veya güvenlik kameralarını izlemeye bırakabilirsiniz.

Rehberi Hazırlarken Yararlandığım Kaynaklar

 • Reddit – _Caith_Amach, caboose1311, Airspeederz, Castlevania1995
 • GTA Boom – www.gtaboom.com
 • PC Gamer – www.pcgamer.com
 • GTA Wiki – gta.fandom.com
5/5 - (1 vote)

Paylaş

29 Cevaplar

 1. Yunus dedi ki:

  Merhaba Furkan,

  Yaklaşık 2 ay önce başladım gta online oynamaya seviye 86 fakat para kazanma konusunda sıkıntılarım var 😉 gece klübü aldım hiç bir işe yaramıyor ara sıra malları satıyorum kargo falan onun dışında kazancı yok denecek kadar az.

  motosiklet klübü aldım oda hiç bir işe yaramıyor içerisindeki fabrikaları alacak para yok.

  sonra bunker aldım az çok kazandırıyor ama çok yavaş kasıyor bunkerin içindeki 3 adet yükseltmeyi yapmadım onları yapsam faydası olur mu ?

  aslnda para kazanmak çok basit gökten para yağdıran çok kişi var fakat hesabım zarar görmesin diye oyundan çıkıyorum ve rockstar a durumu bildiriyorum şimdi gelelim asıl soruya ben 1 günde oynama saati yaklaşık 2 3 saat bu 3 saat içinde 2 3 milyonu nasıl kazanabilirim 😉

  • Furkan Özden dedi ki:

   Nightclub varsa günlük oyun saatinin az olduğunu da göz önünde bulundurarak MC Club’dan bir yer almanı öneririm. Bağlantılı olarak nightclubdaki geliri de artırıyor. Free roamda olmasan bile mc club’ın aksine nightclubdaki gelir her türlü artıyor. Yani free roamda dolaşmayı seviyorsan mc club yerlerine paket götürebilirsin. Nightclub’de kargo kazancı geldiğinde göre CEO depon var sanırım. MC Club işleri yerine CEO deposu veya CEO garajlarına paket taşıyabilirsin.

 2. karalar trafik dedi ki:

  Merhabalar benimde bir sorum olacaktı bendede nightclub var afk yönetiminden bahsetmişsiniz mesela nightclubtaki 10.000 dolarlık geliri almak için ben oyunda kalıyorum ancak advesary modda falan takılıyorum ama o 10.000 dolar toplanmıyor nightclubta. Bunun olabilmesi için ne yapmak gerek yani sadece tv izlerken mi gelicek o para advesary modda falan eğlenirken alamayacak mıyız şirkette tv izlerken jobs sonra advesary moda girmeyi denedim ama öylede girilmiyor varmı yani bir yöntem hem advesary modda takılmak hemde 48 dakkada bir o 10.000 doları almak ve diğer nightclub işlerinin yürümesi için

  • Furkan Özden dedi ki:

   Dediğin gelir popularity geliri. Nightclub’a gidip görevini yapıp o göstergeyi artırman lazım ki para gelsin. Adversary mode vs. yerlere girdiğinde yani free roamda değilken nightclub deposu artar sadece.

 3. karalar trafik dedi ki:

  nightclub deposu dediğin corga shipment falan mı o zaman wall safeteki para sadece free roamdayken cargo shipment gibi şeyler ise advesary modlarda falanda olsa artıyor doğru anladım değil mi? popularity full olarak konuşuyorum

  • karalar trafik dedi ki:

   bi soru daha bende hem mc lik hem ceoluk var mc de coc lab var mc den ceoluğa geçtiğimde ben oyunda ceoluk işlerini yaparken coc labteki stock durumu artmaya devam ediyor mu acaba ?

   • Furkan Özden dedi ki:

    1 – Aynen depo derken onu kast ettim. Wall Safe popülerlikten gelen paraya göre artar. Onu artırmak için düştükçe görevini yapman lazım. Menüde promote dediğin zaman göreve giriyor.
    2 – MC’deki işler MC’ye kayıtlı olsan da olmasan da yürür. Boştayken MC’ye kayıtlı dolaşmana gerek yok. Kayıtlı olduğun sürece baskın yeme ihtimalin de artar. Özet olarak başka şeyler yaparken de MC stokları artar.

 4. Mehmet Efe dedi ki:

  merhabalar stokları nasıl dolduruyoruz ?

 5. berkay kayrak dedi ki:

  merhabalar gta online baslayalı yaklasık 2-3 gün oluyor 16 levelim bankamda 165k var şuan para biriktirip ev alıcam ve daha sonrasında heistlerden para kazanıp 1m şirket alıcam fakat heistlerde sürekli başarısız oluyor takımım ben hiç ölmüyorum ve oyuna yeni başladıgımdan hiç kimse ile arkadas değilim oyunda. arkadaslarımdanda gta 5 online oynayan hiç yok ben heistlerden para kazanamıyorum ne yapabilirim ve sence milyarder olmak için ne yapmam lazım gittigim yol doğru mu?

  • Furkan Özden dedi ki:

   Tek başına bir yerden sonra sıkabilir. Serbest modda yazıp ya da oyun dışından discord veya forumlardan Türk oyuncular bulabilirsin.

   Eğer bir crewe katılmadıysan crewe katılmayı dene. Türklerin yoğun olduğu crewlere katılırsan serbest modda Türk oyunculara denk gelme şansın artacaktır.

 6. mylia dedi ki:

  iyi günler bir süredir gta online oynuyorum. her şeye sıfırdan başlayıp bin bir zorlukla 1 milyon dolar topladım. oyunu hiç bilmediğimden sormak istiyorum. paramı nereye yatırırsam zamanla en fazla karı elde etmiş olurum? ceo mu olmalıyım? hadi oldum diyelim orda hangi işi yapmalıyım? bir tane motosiklet kulübüm var yoksa oradan met lab falan mı almalıyım? benim gibi yeni başlayanlar için neyi nasıl yapacağımızı detaylıca anlatırsanız çok minnettar olurum.

 7. LykadroX dedi ki:

  aktif oynayan varsa eklesin LykadroX

 8. Srondad dedi ki:

  Merhaba, çok güzel rehber olmuş öncelikle elinize sağlık. Ben PS4’te oynuyorum oyunu. Bende şu an CEO binası mevcut (kargo yeri en yüksek kapasiteli ve araç çalma satma yeri var), Coke fabrikası mevcut, Cash Facory mevcut, Bunker mevcut, Night Club mevcut, Terrorbyte mevcut. Her şey var ama en iyi şekilde zamanımı nasıl geçiririm nasıl para kasarım bilmiyorum? Günde 2-3 saat oynama vaktim oluyor. Kısaca özetleyebilir misiniz şunu şunu yap diye gerçekten minnettar olurum size;

  örneğin; ilk iş 75.000 dolar yatır her fabrikaya (terrorbyte’tan oluyor mu bu mesela bilmiyorum, illa fabrikaya gitmeme gerek var mı?), sonra şu görevi yap, o arada kargo topla ya da araba al sat vs. [yukarıda anlatmışsınız farkındayım ama en iyi şekilde nasıl yapılabilir sırası ile ara vermeden zamanı iyi kullanmak adına]

  şimdiden çok teşekkürler.. 🙂

  • Furkan Özden dedi ki:

   Ben de deneyerek öğrendim. Reddit’te uzun uzun tablolar hesaplamalar yapılmış ama en basitinden bir şeyin bekleme süresini beklerken bekleme süresi bitmiş başka bir şeyi yapıyorum genelde 🙂 Para yatırma terrorbyte’dan olmuyordu sanırım.

 9. Srondad dedi ki:

  Nightclub nasıl para kazandırıyor mesela tam anlayamadım? Bende 1 tane staff var onu da kargo işine verdim, bu adam ne işe yarıyor? Ben her kargo çalıp ambara bıraktığımda oraya para mı gidiyor? birden fazla kişiyi kargoya verirsem daha mı fazla kazandırır?

  Ya da örneğin birini coke fabrikasına verdim gittim 75k coke fabrikasına yatırdım, burada üretim olurken nightclub da birini coke fabrikasına verdiğim için nightclub da da mı para birikecek?

  cidden anlamadım şunları bi anlasam oyundan daha fazla zevk alacağım 🙂

  • Furkan Özden dedi ki:

   Ben her kargo çalıp ambara bıraktığımda oraya para mı gidiyor?
   Evet
   Burada üretim olurken nightclub da birini coke fabrikasına verdiğim için nightclub da da mı para birikecek?
   Evet
   cidden anlamadım şunları bi anlasam oyundan daha fazla zevk alacağım
   Oyunun zevki orada zaten 🙂

 10. memo dedi ki:

  Bende
  1) 3 upgrade li bunker
  2) vehicle warehouse
  3) crate warehouse
  4) coke
  5) nightclub
  var.

  Nightclub dan afk para kasmak için ne yapmalıyım?

 11. Enes dedi ki:

  Selamlar Bunker ,ım var Şirket im var şirketteki kutu çalma ve araba çalma için hangar ım var oyunu uzun zamandır oynamama rağmen hızlı para kazanmayla ilgili fazla şey öğrenemedim ps4 de oynuyorum arkadaşlarım yok Nasıl hızlı para kazanabilirim bir keresinde birisi beni göreve almıştı yeniyken görevden 1.3 m para gelmişti o görevi nasıl tekrarlarım ne nasıl hızlı para kazanırım

 12. dogukan dedi ki:

  Merhaba ben weed farm aldım fakat supply full olmasına rağmen production 0 dolar. Supply azalıyor fakat üretim olmuyor. Çözümü nedir?

  • Furkan Özden dedi ki:

   Baskın düzenlendiyse supplyler gitmiştir. Bazen baskın düzenlendiği sırada herhangi bir göreve veya yükleme ekranına girdiğinde baskını önleyememiş sayılıyorsun ve ürünler uçup gidiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...